مرکز رشد فسا شهرستان فسـا در شرق استان فارس و در ۱۴۵ کیلومتری شرق شیراز واقع شده است. وجود مراکز صنعتی و دانشگاهی، ظرفیتهای مناسب کشاورزی و همچنین موقعیت راهبردی این شهرستان که در مسیر اصلی شیراز به کرمان و بندعباس قرار دارد، از مزیت های بالای این شهرستان است. زمینه فعالیت مرکز رشد فناوری فسـا: عمده زمینه فعالیت شرکت های پذیرش شده در این مرکز مکانیک، معدن و شیمی، کشاورزی، برق والکترونیک، بیوتکنولوژی وآی سی تی است.
مرکز رشد استهبان شهرستان استهبان از دیرباز به واسطه عمده محصولات کشاورزی آن یعنی انجیر و زعفران مشهور بوده است در شرق استان فارس واقع شده است. این شهرستان دارای 6 واحد فعال دانشگاهی در رشته های کشاورزی و علوم پزشکی، فنی و مهندسی، علوم انسانی در مقاطع کاردانی تا دکتری و دو مدرسه علمیه براداران و خواهران است. با توجه به صنایع دستی، مناطق طبیعی و تاریخی منحصر به فرد توان بالایی در جذب گردشگران داخلی و خارجی دارد. زمینه فعالیت مرکز رشد فناوری استهبان: کشاورزی / صنایع غذایی / دام و طیور / گردشگری و صنایع دستی / کشاورزی / صنایع غذایی / دام و طیور / گردشگری و صنایع دستی / فناوری اطلاعات و ارتباطات / برق و الکترونیک مکانیک و مواد / آب و فاضلاب
مرکز رشد قیر و کارزین شهرستان قیروکارزین در جنوب استان فارس با جمعیت بیش از 107406هزار نفر و با قابلیتهایی چون دارا بودن منابع انسانی جوان، وجود مراکز آموزش عالی، صنایع نفت و گاز، کشاورزی، صنایع دستی، صنایع غذایی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، گردشگری، تاسیسات زیر بنایی همچون سد سلمان فارسی، شهرک صنعتی،کارخانه سیمان، کارخانه ها و کارگاه های متعدد قرار دارد. زمینه فعالیت مرکز رشد فناوری قیروکارزین: مرکز رشد فناوری این شهرستان در سال 1389 آغاز به فعالیت کرد و عمده شرکت های پذیرش شده در زمینه های فناوری اطلاعات و ارتباطات، کشاورزی، صنایع دستی، مکانیک، نفت و گاز و انرژی، نانو،کامپوزیت، برق و الکترونیک فعالیت می کنند.
مرکز رشد جهرم شهرستان جهـرم در جنوب شیراز واقع شده است و با توجه به دارا بودن بیش از 40500 هکتار اراضی کشت مرکبات و خرما، باغداری مرکبات و خرما از ارزش اقتصادی بالایی برخوردار بوده و سهم قابل ملاحضه ای در ترکیب درآمد کشاورزی این شهرستان داراست. از دیگر ظرفیت های این شهرستان وجود هشت واحد دانشگاهی، منطقه ویژه اقتصادی، دو شهرک صنعتی، نیروگاه‌ سیکل ترکیبی با ظرفیت تولید 1444 مگاوات، گمرک، فرودگاه و قرار گرفتن در مسیر بزرگراه در حال احداث شیراز - جهرم - بندرعباس اشاره کرد. زمینه فعالیت مرکز رشد فناوری جهـرم: کشاورزی و صنایع وابسته به آن (با تاکید بر خرما و مرکبات) فناوری اطلاعات و ارتباطات برق (الکترونیک و مخابرات)
مرکز رشد آباده شهرستان آباده به عنوان دروازه ورود به استان فارس، شهری سرسبز با مردمانی میهمان‌نواز است، که به واسطه قرارگرفتن در مسیر ارتباطی شیراز به اصفهان و یزد به یاسوج به عنوان یکی از مهمترین چهارراه های ارتباطی مرکز کشور بوده و نقش به سزایی در توسعه ناوگان حمل و نقل جاده ای دارد. از جمله پتانسیل های این شهرستان وجود بزرگترین معدن تولید خاک نسوز در خاورمیانه در این شهرستان است که با توجه به همین مورد مرکز رشد فناوری شهرستان آباده به صورت ماموریت گرا بر اساس مجوز اصولی اخذ شده موظف به انجام فعالیت تحقیقاتی،پژوهشی و نوآورانه مبنی بر ایجاد کسب و کارهای نوپا در این حوزه جهت تولید محصولات با ارزش افزوده بیشتر و جلوگیری از معضل خام فروشی شده است.
مرکز رشد لارستان شهرستان لارستان با جمعیتی بیش از 200 هزار نفر از جمله شهرستان های پهناور کشور در جنوب استان فارس است. لارستان پل شمال به جنوبِ خلیج فارس و یکی از دروازه‌های خروجی- ورودی کشور به آب های آزاد است. این منطقه از گذشته‌های دور محل اقامت و رفت و آمد بازرگانان ایرانی و خارجی بوده است. مزیت های موجود در شهرستان از جمله: استقرار بیش از 5 شهرک و ناحیه صنعتی ، وجود بیش از 242 واحد صنعتی فعال، 13 دانشگاه دولتی و خصوصی، گمرک تجاری، فرودگاه بین المللی، امتیاز راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی، نزدیکی به خلیج فارس و ارتباط انسانی با کشورهای حوزه ی خلیج فارس، از این منطقه حوزه ای جذاب جهت سرمایه گذاری های علمی و اقتصادی ساخته است. زمینه فعالیت مرکز رشد فناوری لارستان: مرکز رشد واحدهای فناور لارستان در سال 1397 موفق به اخذ مجوز اصولی شد و بر اساس مصوبه شورای گسترش آموزش عالی کشور 80 درصد زمینه فعالیت مرکز رشد در حوزه های کشاورزی و صنایع تبدیلی( با تاکید بر گیاهان دارویی و گیاهان سازگار)، برق ( الکترونیک)، فناوری های نرم و هویت ساز و 20 درصد در سایر حوزه ها تمرکز یافته است.
مرکزنوآوری اقلید شهرستان اقلید از شهرستان‌های شمالی و یکی از مناطق کوهستانی و سرسبز استان فارس است. مرکز نوآوری این شهرستان در دی‌ماه 1396 افتتاح شد و به بهره‌برداری رسید و خدماتی از قبیل مشاوره، آموزش، حمایت از تجاری‌سازی ایده‌ها، ترویج کارآفرینی و برگزاری رویدادهای کارآفرینی و فناورانه را در فضایی بالغ بر 300 مترمربع، به ایده‌پردازان و فناوران شهرستان اقلید عرضه می‌کند.

شهرستان آباده

محمدعلی شفیعی

07144343739


سرپرست مرکز رشد

شهرستان استهبان

رسول ثریا

07153232850


سرپرست مرکز رشد

شهرستان جهرم

مجتبی دوراندیش

071-54344442


سرپرست مرکز رشد

شهرستان فسا

شهرستان قیر و کارزین

شهرستان لارستان

فرزاد قناعت‌پور

07152330500


سرپرست مرکز رشد